Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU czy TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 9428)

TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 94,7%

SZKOŁA B (RSPO: 12339)

TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU

📍 Przemyśl | Zdawalność: 88,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 75 73,0% 🏆 Me: 80% · σ: 23,2% · Mo: 97% 2174 8 18 65,4% Me: 66% · σ: 21,5% · Mo: 87% 3000 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 52 69,3% 🏆 Me: 75% · σ: 21,2% · Mo: 90% 1414 5 6 62% Me: 65% · σ: 32,9% · Mo: -% 2134 7
język angielski ustny (M) 75 76,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2069 6 17 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2910 13
język polski poziom podstawowy (M) 75 54,2% 🏆 Me: 57% · σ: 13,2% · Mo: 43% 2138 10 18 47,3% Me: 47% · σ: 8,9% · Mo: 55% 3069 12
język polski ustny (M) 75 78,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 760 5 17 42,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4349 15
matematyka poziom podstawowy (M) 75 59,9% 🏆 Me: 58% · σ: 20,7% · Mo: 60% 1295 7 18 51,1% Me: 51% · σ: 20,0% · Mo: 26% 2047 11
matematyka poziom rozszerzony (M) 20 29,7% 🏆 Me: 25% · σ: 20,6% · Mo: 20% 981 3 6 7% Me: 7% · σ: 5,9% · Mo: 0% 2147 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (94,7% vs 88,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU TECHNIKUM NR 6 IM. KSIĘDZA FRANCISZKA WINNICKIEGO W PRZEMYŚLU Różnica
język polski 78,7% 42,5% 36,2 pkt proc.
matematyka 29,7% 7% 22,7 pkt proc.
matematyka 59,9% 51,1% 8,8 pkt proc.
język angielski 73,0% 65,4% 7,6 pkt proc.
język angielski 69,3% 62% 7,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 75 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.