Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 9305)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

📍 Stargard | Zdawalność: 96,1%

SZKOŁA B (RSPO: 478323)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

📍 Stargard | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 7 27,4% 🏆 Me: 25% · σ: 12,4% · Mo: 15% 1992 2 7 25,3% Me: 23% · σ: 7,4% · Mo: -% 2229 4
język angielski poziom podstawowy (M) 103 75,4% 🏆 Me: 85% · σ: 24,0% · Mo: 95% 1898 4 25 73,6% Me: 80% · σ: 19,2% · Mo: 60% 2101 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 79 64,5% 🏆 Me: 70% · σ: 24,7% · Mo: 85% 1896 5 19 60,5% Me: 57% · σ: 17,2% · Mo: 50% 2308 7
język angielski ustny (M) 103 81,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1407 2 25 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1885 7
język polski poziom podstawowy (M) 103 54,2% 🏆 Me: 53% · σ: 13,7% · Mo: 53% 2144 3 25 54,2% Me: 55% · σ: 9,1% · Mo: 50% 2147 4
język polski ustny (M) 103 66,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2153 5 25 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3052 7
matematyka poziom podstawowy (M) 103 59,6% 🏆 Me: 58% · σ: 16,5% · Mo: 44% 1321 2 25 54,2% Me: 52% · σ: 13,5% · Mo: 40% 1750 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,1%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 6, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI w 0, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI Różnica
język polski 66,1% 59,0% 7,0 pkt proc.
matematyka 59,6% 54,2% 5,4 pkt proc.
język angielski 64,5% 60,5% 4,0 pkt proc.
język angielski 81,5% 77,7% 3,8 pkt proc.
geografia 27,4% 25,3% 2,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 7,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.