Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA czy TECHNIKUM ZAWODOWE NR 3? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 75,4% Me: 85% · σ: 24,0% · Mo: 95% | 1898 | 4 | 13 | 72,7% Me: 78% · σ: 22,2% · Mo: 90% | 2208 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 79 | 64,5% Me: 70% · σ: 24,7% · Mo: 85% | 1896 | 5 | 8 | 60,6% Me: 57,5% · σ: 24,3% · Mo: 85% | 2299 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1407 | 2 | 13 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1480 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 103 | 54,2% Me: 53% · σ: 13,7% · Mo: 53% | 2144 | 3 | 18 | 41,3% Me: 40% · σ: 16,4% · Mo: 28% | 3716 | 9 |
| język polski ustny (M) | 103 | 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2153 | 5 | 18 | 52,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3709 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 103 | 59,6% Me: 58% · σ: 16,5% · Mo: 44% | 1321 | 2 | 18 | 32,7% Me: 27% · σ: 18,7% · Mo: 26% | 3755 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (96,1% vs 38,9%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 3 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 59,6% | 32,7% | 26,9 pkt proc. |
| język polski | 66,1% | 52,9% | 13,2 pkt proc. |
| język polski | 54,2% | 41,3% | 12,9 pkt proc. |
| język angielski | 64,5% | 60,6% | 3,9 pkt proc. |
| język angielski | 75,4% | 72,7% | 2,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 57,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.