Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI i TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 92990)

TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 85106)

TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 9 50,2% 🏆 Me: 52% · σ: 11,4% · Mo: 52% 600 32 55 41% Me: 40% · σ: 19,2% · Mo: 33% 986 37
informatyka poziom rozszerzony (M) 16 44,8% 🏆 Me: 38% · σ: 17,9% · Mo: 30% 189 8 15 29% Me: 24% · σ: 22,3% · Mo: 2% 408 11
język angielski poziom podstawowy (M) 178 88,2% 🏆 Me: 92% · σ: 12,6% · Mo: 95% 686 35 162 84,7% Me: 89% · σ: 14,4% · Mo: 97% 977 44
język angielski poziom rozszerzony (M) 140 82,1% 🏆 Me: 86% · σ: 13,3% · Mo: 87% 376 25 131 72,6% Me: 78% · σ: 19,8% · Mo: 83% 1090 41
język angielski ustny (M) 178 86,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 851 32 162 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1559 52
język polski poziom podstawowy (M) 179 65,0% 🏆 Me: 65% · σ: 12,0% · Mo: 62% 843 33 166 61,6% Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 43% 1219 47
język polski poziom rozszerzony (M) 14 41,6% 🏆 Me: 35,5% · σ: 17,4% · Mo: 29% 1045 39 10 22,1% Me: 16% · σ: 22,6% · Mo: 3% 1822 57
język polski ustny (M) 179 60,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2843 55 166 61,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2783 54
matematyka poziom podstawowy (M) 179 79,4% 🏆 Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 295 15 166 67,9% Me: 70% · σ: 17,0% · Mo: 74% 840 28
matematyka poziom rozszerzony (M) 112 41,0% 🏆 Me: 38% · σ: 18,6% · Mo: 36% 595 21 46 29% Me: 27% · σ: 22,0% · Mo: 4% 1012 31

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 Różnica
język polski 41,6% 22,1% 19,5 pkt proc.
informatyka 44,8% 29% 15,8 pkt proc.
matematyka 41,0% 29% 12,0 pkt proc.
matematyka 79,4% 67,9% 11,5 pkt proc.
język angielski 82,1% 72,6% 9,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 10 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.