Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 9283)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 85360)

PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 61 64,8% 🏆 Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 53% 125 3 47 63,5% Me: 67,5% · σ: 16,6% · Mo: 70% 141 4
chemia poziom rozszerzony (M) 37 64,6% 🏆 Me: 68% · σ: 21,5% · Mo: 72% 71 3 52 58,6% Me: 62,5% · σ: 24,7% · Mo: 72% 136 5
fizyka poziom rozszerzony (M) 15 51% Me: 58% · σ: 24,8% · Mo: 28% 264 4 17 59,6% 🏆 Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 47% 145 2
geografia poziom rozszerzony (M) 64 66,3% 🏆 Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 55% 177 3 27 66,2% Me: 63% · σ: 19,3% · Mo: 60% 181 4
historia poziom rozszerzony (M) 20 74,8% 🏆 Me: 80% · σ: 16,2% · Mo: 83% 49 1 7 63,3% Me: 83% · σ: 31,0% · Mo: 83% 198 5
język angielski poziom podstawowy (M) 208 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% 107 2 127 90,7% Me: 95% · σ: 11,0% · Mo: 95% 458 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 165 88,2% 🏆 Me: 92% · σ: 12,4% · Mo: 97% 127 2 120 79,7% Me: 84% · σ: 17,8% · Mo: 95% 523 7
język angielski ustny (M) 208 97,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 3 127 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 632 10
język polski poziom podstawowy (M) 211 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% 85 1 130 70,9% Me: 73% · σ: 16,0% · Mo: 75% 350 5
język polski poziom rozszerzony (M) 66 75,3% 🏆 Me: 78,5% · σ: 17,7% · Mo: 89% 59 1 25 51,9% Me: 51% · σ: 30,1% · Mo: 46% 611 9
język polski ustny (M) 211 94,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 2 130 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1106 25
matematyka poziom podstawowy (M) 211 80,2% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 266 6 130 82,9% 🏆 Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% 174 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 76 57,2% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 68% 190 5 63 58,1% 🏆 Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 60% 170 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 26 78,9% 🏆 Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 88% 28 1 6 69,7% Me: 78% · σ: 17,4% · Mo: 78% 103 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE wypada lepiej w 11, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK w 3.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK Różnica
język polski 75,3% 51,9% 23,4 pkt proc.
język polski 94,1% 75,1% 19,0 pkt proc.
historia 74,8% 63,3% 11,6 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 78,9% 69,7% 9,3 pkt proc.
fizyka 51% 59,6% 8,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 66 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.