Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE czy IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
📍 Rzeszów | Zdawalność: 99,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 61 | 64,8% Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 53% | 125 | 3 | 29 | 67,8% Me: 73% · σ: 15,6% · Mo: 52% | 77 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 37 | 64,6% Me: 68% · σ: 21,5% · Mo: 72% | 71 | 3 | 25 | 68,0% Me: 72% · σ: 20,8% · Mo: 65% | 52 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 51% Me: 58% · σ: 24,8% · Mo: 28% | 264 | 4 | 18 | 57,7% Me: 57,5% · σ: 20,4% · Mo: 55% | 164 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 64 | 66,3% Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 55% | 177 | 3 | 34 | 59,3% Me: 59% · σ: 15,7% · Mo: 48% | 312 | 8 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 20 | 74,8% Me: 80% · σ: 16,2% · Mo: 83% | 49 | 1 | 13 | 70,7% Me: 75% · σ: 15,9% · Mo: 62% | 89 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 36 | 76,1% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 80% | 238 | 3 | 76 | 76,2% Me: 78% · σ: 13,1% · Mo: 72% | 232 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 208 | 95,6% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 107 | 2 | 120 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 98% | 118 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 165 | 88,2% Me: 92% · σ: 12,4% · Mo: 97% | 127 | 2 | 44 | 85,2% Me: 89% · σ: 12,2% · Mo: 95% | 234 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 208 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 73 | 3 | 120 | 97,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 43 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 211 | 76,7% Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% | 85 | 1 | 121 | 67,0% Me: 65% · σ: 15,2% · Mo: 75% | 660 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 66 | 75,3% Me: 78,5% · σ: 17,7% · Mo: 89% | 59 | 1 | 24 | 69,6% Me: 77% · σ: 25,8% · Mo: 89% | 134 | 3 |
| język polski ustny (M) | 211 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 2 | 121 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 254 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 211 | 80,2% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% | 266 | 6 | 121 | 83,0% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 98% | 169 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 76 | 57,2% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 68% | 190 | 5 | 66 | 48,6% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 30% | 366 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 26 | 78,9% Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 88% | 28 | 1 | 12 | 54,5% Me: 56% · σ: 23,5% · Mo: 70% | 307 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE wypada lepiej w 9, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI w 6.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 78,9% | 54,5% | 24,4 pkt proc. |
| język polski | 76,7% | 67,0% | 9,7 pkt proc. |
| matematyka | 57,2% | 48,6% | 8,6 pkt proc. |
| język polski | 94,1% | 85,9% | 8,2 pkt proc. |
| geografia | 66,3% | 59,3% | 7,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.