Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 64 | 66,3% Me: 67% · σ: 13,4% · Mo: 55% | 177 | 3 | 25 | 34,2% Me: 33% · σ: 17,1% · Mo: 15% | 1404 | 16 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 20 | 74,8% Me: 80% · σ: 16,2% · Mo: 83% | 49 | 1 | 8 | 25,2% Me: 15% · σ: 17,6% · Mo: 15% | 1132 | 12 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 208 | 95,6% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 107 | 2 | 44 | 65,6% Me: 76% · σ: 26,8% · Mo: 90% | 2987 | 31 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 165 | 88,2% Me: 92% · σ: 12,4% · Mo: 97% | 127 | 2 | 32 | 55,7% Me: 61,5% · σ: 25,8% · Mo: 80% | 2814 | 24 |
| język angielski ustny (M) | 208 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 73 | 3 | 43 | 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2576 | 30 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 211 | 76,7% Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% | 85 | 1 | 44 | 48,4% Me: 47,5% · σ: 12,6% · Mo: 42% | 2920 | 28 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 66 | 75,3% Me: 78,5% · σ: 17,7% · Mo: 89% | 59 | 1 | 9 | 39% Me: 29% · σ: 25,3% · Mo: 3% | 1168 | 17 |
| język polski ustny (M) | 211 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 2 | 44 | 89,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 117 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 211 | 80,2% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% | 266 | 6 | 44 | 51,8% Me: 48% · σ: 22,4% · Mo: 42% | 1980 | 26 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 76 | 57,2% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 68% | 190 | 5 | 13 | 16,2% Me: 10% · σ: 18,6% · Mo: 4% | 1608 | 20 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 83,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 74,8% | 25,2% | 49,6 pkt proc. |
| matematyka | 57,2% | 16,2% | 41,1 pkt proc. |
| język polski | 75,3% | 39% | 36,3 pkt proc. |
| język angielski | 88,2% | 55,7% | 32,5 pkt proc. |
| geografia | 66,3% | 34,2% | 32,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.