Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE i MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 9283)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 128435)

MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: -%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 208 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% 107 2 6 88,8% Me: 90% · σ: 2,9% · Mo: 90% 624 9
język angielski ustny (M) 208 97,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 3 6 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2157 25
język polski poziom podstawowy (M) 211 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% 85 1 6 76,7% Me: 85,5% · σ: 18,2% · Mo: 88% 86 2
język polski ustny (M) 211 94,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 2 6 43,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4295 42
matematyka poziom podstawowy (M) 211 80,2% 🏆 Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 266 6 6 71,7% Me: 74% · σ: 9,9% · Mo: -% 625 11

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE wypada lepiej w 4, a MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE w 0, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE Różnica
język polski 94,1% 43,8% 50,2 pkt proc.
język angielski 97,1% 75,7% 21,4 pkt proc.
matematyka 80,2% 71,7% 8,5 pkt proc.
język angielski 95,6% 88,8% 6,7 pkt proc.
język polski 76,7% 76,7% remis

Jak odczytać te wyniki?

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 50,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 211 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.