Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM EKONOMICZNE vs TECHNIKUM IM. HENRYKA KONSTANTEGO WOYCIECHOWSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wołomin | Zdawalność: 26,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 58 | 63,6% Me: 71% · σ: 24,4% · Mo: 77% | 3182 | 5 | 19 | 56,3% Me: 65% · σ: 31,2% · Mo: 28% | 3819 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 43 | 44,5% Me: 33% · σ: 30,2% · Mo: 10% | 3719 | 5 | 16 | 38% Me: 19% · σ: 32,0% · Mo: 8% | 3961 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 58 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3066 | 4 | 19 | 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3589 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 59 | 43,1% Me: 45% · σ: 15,7% · Mo: 30% | 3566 | 5 | 19 | 42,3% Me: 42% · σ: 11,0% · Mo: 37% | 3640 | 6 |
| język polski ustny (M) | 59 | 47,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4093 | 6 | 19 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2542 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 59 | 44,1% Me: 42% · σ: 20,0% · Mo: 22% | 2762 | 4 | 19 | 20,3% Me: 16% · σ: 11,5% · Mo: 10% | 4383 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM EKONOMICZNE ma wyższą zdawalność ogólną (72,9% vs 26,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM IM. HENRYKA KONSTANTEGO WOYCIECHOWSKIEGO w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM EKONOMICZNE | TECHNIKUM IM. HENRYKA KONSTANTEGO WOYCIECHOWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,1% | 20,3% | 23,8 pkt proc. |
| język polski | 47,5% | 62,9% | 15,4 pkt proc. |
| język angielski | 63,6% | 56,3% | 7,3 pkt proc. |
| język angielski | 44,5% | 38% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 68,6% | 63,9% | 4,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 46,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.