Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM KATOLICKIE PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W SIERADZU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sieradz | Zdawalność: 49,2%
📍 Sieradz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 11 | 15,9% Me: 15% · σ: 6,1% · Mo: 13% | 2146 | 6 | 57 | 42,7% Me: 35% · σ: 24,4% · Mo: 15% | 732 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 16,6% Me: 15% · σ: 4,3% · Mo: 13% | 2857 | 8 | 60 | 50,2% Me: 53,5% · σ: 19,7% · Mo: 57% | 605 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 62 | 51,5% Me: 51% · σ: 27,8% · Mo: 38% | 4083 | 9 | 161 | 85,3% Me: 93% · σ: 16,4% · Mo: 98% | 924 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 34 | 45,9% Me: 40,5% · σ: 27,3% · Mo: 35% | 3634 | 8 | 136 | 72,1% Me: 82% · σ: 23,3% · Mo: 95% | 1130 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 62 | 64,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3571 | 5 | 161 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1684 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 62 | 43,6% Me: 41% · σ: 17,5% · Mo: 38% | 3514 | 7 | 162 | 65,8% Me: 67% · σ: 14,1% · Mo: 57% | 769 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 11,2% Me: 3% · σ: 16,0% · Mo: 0% | 2118 | 5 | 47 | 63,4% Me: 63% · σ: 18,9% · Mo: 60% | 253 | 2 |
| język polski ustny (M) | 61 | 74% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1223 | 2 | 162 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1856 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 62 | 29,3% Me: 28% · σ: 13,7% · Mo: 22% | 3940 | 8 | 162 | 74,7% Me: 78% · σ: 17,8% · Mo: 92% | 474 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 49,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM KATOLICKIE PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W SIERADZU wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU w 8.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM KATOLICKIE PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W SIERADZU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 11,2% | 63,4% | 52,2 pkt proc. |
| matematyka | 29,3% | 74,7% | 45,4 pkt proc. |
| język angielski | 51,5% | 85,3% | 33,8 pkt proc. |
| geografia | 16,6% | 50,2% | 33,6 pkt proc. |
| biologia | 15,9% | 42,7% | 26,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 50,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 52,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 47 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.