Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO CAROLINUM W NYSIE i TECHNIKUM NR 4 W NYSIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Nysa | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 69 | 51,1% Me: 50% · σ: 16,4% · Mo: 73% | 571 | 2 | 8 | 29% Me: 25% · σ: 15,3% · Mo: 17% | 1827 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 240 | 88,0% Me: 93% · σ: 14,2% · Mo: 98% | 702 | 2 | 29 | 58,1% Me: 63% · σ: 27,1% · Mo: 83% | 3677 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 204 | 78,0% Me: 83% · σ: 17,4% · Mo: 92% | 658 | 1 | 21 | 47,1% Me: 55% · σ: 26,4% · Mo: 18% | 3546 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 240 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1000 | 2 | 29 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3497 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 240 | 67,5% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 63% | 618 | 1 | 30 | 63,5% Me: 65% · σ: 13,9% · Mo: 65% | 1011 | 2 |
| język polski ustny (M) | 240 | 86,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 208 | 3 | 30 | 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2744 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 240 | 66,2% Me: 66% · σ: 19,9% · Mo: 86% | 932 | 2 | 30 | 37,1% Me: 35% · σ: 21,0% · Mo: 32% | 3450 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 93 | 28,0% Me: 26% · σ: 20,5% · Mo: 12% | 1036 | 3 | 6 | 15,3% Me: 2% · σ: 29,8% · Mo: 2% | 1662 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO CAROLINUM W NYSIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 66,7%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO CAROLINUM W NYSIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W NYSIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO CAROLINUM W NYSIE | TECHNIKUM NR 4 W NYSIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 78,0% | 47,1% | 30,8 pkt proc. |
| język angielski | 88,0% | 58,1% | 30,0 pkt proc. |
| matematyka | 66,2% | 37,1% | 29,1 pkt proc. |
| język polski | 86,8% | 61,5% | 25,3 pkt proc. |
| geografia | 51,1% | 29% | 22,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 32,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 204 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.