Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM EDUKACJI IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA vs TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 92474)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM EDUKACJI IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

📍 Płock | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 75341)

TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU

📍 Płock | Zdawalność: 92,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 58 75,5% 🏆 Me: 80% · σ: 19,3% · Mo: 93% 1887 9 120 75,0% Me: 83% · σ: 22,7% · Mo: 92% 1944 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 31 66,5% 🏆 Me: 65% · σ: 19,8% · Mo: 80% 1692 8 94 59,3% Me: 62,5% · σ: 24,8% · Mo: 52% 2439 15
język angielski ustny (M) 58 83,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1219 8 120 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1858 14
język polski poziom podstawowy (M) 59 58,3% 🏆 Me: 60% · σ: 9,9% · Mo: 60% 1604 10 121 50,6% Me: 52% · σ: 12,6% · Mo: 50% 2626 15
język polski ustny (M) 59 68,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1903 10 120 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3072 16
matematyka poziom podstawowy (M) 59 68,7% 🏆 Me: 64% · σ: 18,3% · Mo: 58% 787 5 121 53,0% Me: 52% · σ: 19,9% · Mo: 44% 1855 11
matematyka poziom rozszerzony (M) 20 33,9% 🏆 Me: 32% · σ: 17,7% · Mo: 16% 834 4 49 15,1% Me: 6% · σ: 20,5% · Mo: 0% 1684 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM EDUKACJI IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,4%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM EDUKACJI IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM EDUKACJI IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU Różnica
matematyka 33,9% 15,1% 18,8 pkt proc.
matematyka 68,7% 53,0% 15,7 pkt proc.
język polski 68,2% 58,9% 9,3 pkt proc.
język polski 58,3% 50,6% 7,7 pkt proc.
język angielski 66,5% 59,3% 7,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 49 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.