Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" i TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 92285)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI"

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 17819)

TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 6 54,5% 🏆 Me: 61,5% · σ: 24,7% · Mo: -% 210 3 16 28,3% Me: 21,5% · σ: 19,5% · Mo: 13% 613 9
informatyka poziom rozszerzony (M) 41 47,0% 🏆 Me: 46% · σ: 19,2% · Mo: 64% 163 1 25 37,6% Me: 34% · σ: 17,9% · Mo: 30% 292 3
język angielski poziom podstawowy (M) 76 95,8% 🏆 Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% 91 2 143 89,4% Me: 92% · σ: 9,5% · Mo: 97% 573 12
język angielski poziom rozszerzony (M) 69 87,3% 🏆 Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% 170 5 125 79,5% Me: 82% · σ: 14,9% · Mo: 78% 542 9
język angielski ustny (M) 76 96,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 111 7 143 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 530 13
język polski poziom podstawowy (M) 76 72,3% 🏆 Me: 74% · σ: 10,4% · Mo: 75% 253 7 143 64,0% Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 70% 955 23
język polski ustny (M) 76 88,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 140 2 143 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 519 7
matematyka poziom podstawowy (M) 76 87,1% 🏆 Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 94% 93 3 143 79,2% Me: 80% · σ: 13,9% · Mo: 64% 298 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 70 49,3% 🏆 Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 82% 350 6 96 34,2% Me: 32% · σ: 22,4% · Mo: 4% 818 12

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE Różnica
fizyka 54,5% 28,3% 26,2 pkt proc.
matematyka 49,3% 34,2% 15,1 pkt proc.
informatyka 47,0% 37,6% 9,4 pkt proc.
język polski 72,3% 64,0% 8,3 pkt proc.
matematyka 87,1% 79,2% 7,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.