Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" vs TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 92285)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI"

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 14372)

TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 99,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 6 54,5% 🏆 Me: 61,5% · σ: 24,7% · Mo: -% 210 3 48 29,9% Me: 25% · σ: 18,7% · Mo: 15% 589 7
informatyka poziom rozszerzony (M) 41 47,0% Me: 46% · σ: 19,2% · Mo: 64% 163 1 64 51,8% 🏆 Me: 53% · σ: 19,8% · Mo: 44% 115 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 7 86,1% 🏆 Me: 85% · σ: 4,4% · Mo: 83% 35 1 5 83,2% Me: 83% · σ: 3,0% · Mo: 83% 79 2
język angielski poziom podstawowy (M) 76 95,8% 🏆 Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% 91 2 180 93% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 274 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 69 87,3% 🏆 Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% 170 5 164 85,2% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 93% 236 5
język angielski ustny (M) 76 96,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 111 7 180 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1236 11
język polski poziom podstawowy (M) 76 72,3% 🏆 Me: 74% · σ: 10,4% · Mo: 75% 253 7 181 68,9% Me: 70% · σ: 13,2% · Mo: 68% 504 4
język polski ustny (M) 76 88,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 140 2 181 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2399 18
matematyka poziom podstawowy (M) 76 87,1% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 94% 93 3 181 88,4% 🏆 Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 100% 72 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 70 49,3% 🏆 Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 82% 350 6 145 47,4% Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 50% 400 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 7 IM. WOJSKA POLSKIEGO W BYDGOSZCZY Różnica
fizyka 54,5% 29,9% 24,6 pkt proc.
język polski 88,5% 64,0% 24,5 pkt proc.
język angielski 96,1% 83,2% 12,9 pkt proc.
informatyka 47,0% 51,8% 4,8 pkt proc.
język polski 72,3% 68,9% 3,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 48 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.