Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" czy TECHNIKUM ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 92285)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI"

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 13113)

TECHNIKUM ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

📍 Szczecin | Zdawalność: 99,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 76 95,8% 🏆 Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% 91 2 138 87,0% Me: 92% · σ: 13,2% · Mo: 97% 800 17
język angielski poziom rozszerzony (M) 69 87,3% 🏆 Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% 170 5 136 73,8% Me: 77,5% · σ: 19,9% · Mo: 77% 982 20
język angielski ustny (M) 76 96,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 111 7 138 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 342 9
język polski poziom podstawowy (M) 76 72,3% 🏆 Me: 74% · σ: 10,4% · Mo: 75% 253 7 140 71,2% Me: 71% · σ: 11,3% · Mo: 67% 321 10
język polski ustny (M) 76 88,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 140 2 140 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1554 23
matematyka poziom podstawowy (M) 76 87,1% 🏆 Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 94% 93 3 140 73,3% Me: 76% · σ: 16,0% · Mo: 76% 531 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 70 49,3% 🏆 Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 82% 350 6 54 23,3% Me: 21% · σ: 18,0% · Mo: 8% 1226 16

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYCZNE "SCI" TECHNIKUM ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA Różnica
matematyka 49,3% 23,3% 26,0 pkt proc.
język polski 88,5% 71,0% 17,5 pkt proc.
matematyka 87,1% 73,3% 13,8 pkt proc.
język angielski 87,3% 73,8% 13,5 pkt proc.
język angielski 95,8% 87,0% 8,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 54 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.