Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W NYSIE czy TECHNIKUM NR 3 W NYSIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 53 | 75,5% Me: 80% · σ: 20,6% · Mo: 98% | 1883 | 5 | 49 | 65,6% Me: 75% · σ: 27,0% · Mo: 93% | 2980 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 34 | 65,0% Me: 70% · σ: 21,3% · Mo: 85% | 1855 | 7 | 29 | 52,1% Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 48% | 3174 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 53 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1603 | 5 | 49 | 65,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3459 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 54 | 57,9% Me: 58% · σ: 13,7% · Mo: 68% | 1654 | 5 | 49 | 57,7% Me: 55% · σ: 17,4% · Mo: 43% | 1688 | 6 |
| język polski ustny (M) | 54 | 78% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 821 | 5 | 49 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2682 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 54 | 56,7% Me: 56% · σ: 18,9% · Mo: 44% | 1540 | 5 | 49 | 57,0% Me: 60% · σ: 19,4% · Mo: 42% | 1523 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W NYSIE ma wyższą zdawalność ogólną (94,3% vs 89,8%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W NYSIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 3 W NYSIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W NYSIE | TECHNIKUM NR 3 W NYSIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 78% | 61,8% | 16,2 pkt proc. |
| język angielski | 79,9% | 65,1% | 14,9 pkt proc. |
| język angielski | 65,0% | 52,1% | 12,8 pkt proc. |
| język angielski | 75,5% | 65,6% | 9,9 pkt proc. |
| matematyka | 56,7% | 57,0% | 0,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 54 osób w szkole A i 49 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.