Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W NYSIE vs TECHNIKUM NR 2 W NYSIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 21,3% Me: 18% · σ: 8,6% · Mo: 13% | 2576 | 5 | 13 | 18,1% Me: 13% · σ: 11,2% · Mo: 12% | 2776 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 53 | 75,5% Me: 80% · σ: 20,6% · Mo: 98% | 1883 | 5 | 100 | 70,8% Me: 85% · σ: 27,8% · Mo: 95% | 2400 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 34 | 65,0% Me: 70% · σ: 21,3% · Mo: 85% | 1855 | 7 | 72 | 68,0% Me: 77% · σ: 25,0% · Mo: 65% | 1537 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 53 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1603 | 5 | 98 | 70,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2816 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 54 | 57,9% Me: 58% · σ: 13,7% · Mo: 68% | 1654 | 5 | 102 | 51,2% Me: 53% · σ: 16,7% · Mo: 45% | 2552 | 8 |
| język polski ustny (M) | 54 | 78% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 821 | 5 | 100 | 67,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1981 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 54 | 56,7% Me: 56% · σ: 18,9% · Mo: 44% | 1540 | 5 | 102 | 45,3% Me: 42% · σ: 24,8% · Mo: 16% | 2623 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 17,3% Me: 15% · σ: 12,8% · Mo: 8% | 1524 | 5 | 17 | 19,9% Me: 18% · σ: 23,8% · Mo: 2% | 1393 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W NYSIE ma wyższą zdawalność ogólną (94,3% vs 72%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W NYSIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W NYSIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W NYSIE | TECHNIKUM NR 2 W NYSIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 56,7% | 45,3% | 11,4 pkt proc. |
| język polski | 78% | 67,5% | 10,5 pkt proc. |
| język angielski | 79,9% | 70,5% | 9,5 pkt proc. |
| język polski | 57,9% | 51,2% | 6,8 pkt proc. |
| język angielski | 75,5% | 70,8% | 4,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 54 osób w szkole A i 102 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.