Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM KOMUNIKACJI czy TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 92248)

TECHNIKUM KOMUNIKACJI

📍 Poznań | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 92990)

TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 12 55,2% 🏆 Me: 51,5% · σ: 20,9% · Mo: -% 433 25 9 50,2% Me: 52% · σ: 11,4% · Mo: 52% 600 32
informatyka poziom rozszerzony (M) 43 45,3% 🏆 Me: 42% · σ: 22,0% · Mo: 42% 175 7 16 44,8% Me: 38% · σ: 17,9% · Mo: 30% 189 8
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 69 75,4% 🏆 Me: 78% · σ: 11,1% · Mo: 85% 257 13 6 75% Me: 78,5% · σ: 14,6% · Mo: 88% 265 14
język angielski poziom podstawowy (M) 148 92,6% 🏆 Me: 95% · σ: 9,8% · Mo: 98% 308 20 178 88,2% Me: 92% · σ: 12,6% · Mo: 95% 686 35
język angielski poziom rozszerzony (M) 70 83,5% 🏆 Me: 87% · σ: 13,7% · Mo: 92% 306 18 140 82,1% Me: 86% · σ: 13,3% · Mo: 87% 376 25
język angielski ustny (M) 148 88,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 636 23 178 86,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 851 32
język polski poziom podstawowy (M) 149 71,2% 🏆 Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 58% 316 23 179 65,0% Me: 65% · σ: 12,0% · Mo: 62% 843 33
język polski poziom rozszerzony (M) 6 31% Me: 33% · σ: 24,4% · Mo: -% 1493 51 14 41,6% 🏆 Me: 35,5% · σ: 17,4% · Mo: 29% 1045 39
język polski ustny (M) 149 57,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3204 66 179 60,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2843 55
matematyka poziom podstawowy (M) 149 86,5% 🏆 Me: 90% · σ: 13,5% · Mo: 100% 104 5 179 79,4% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 295 15
matematyka poziom rozszerzony (M) 132 44,3% 🏆 Me: 44% · σ: 22,4% · Mo: 58% 494 17 112 41,0% Me: 38% · σ: 18,6% · Mo: 36% 595 21

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM KOMUNIKACJI wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM KOMUNIKACJI TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI Różnica
język polski 31% 41,6% 10,6 pkt proc.
matematyka 86,5% 79,4% 7,1 pkt proc.
język polski 71,2% 65,0% 6,2 pkt proc.
geografia 55,2% 50,2% 5,0 pkt proc.
język angielski 92,6% 88,2% 4,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M), język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.