Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM KOMUNIKACJI vs TECHNIKUM W SWARZĘDZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 37,5% Me: 26% · σ: 26,1% · Mo: 18% | 936 | 28 | 5 | 31,8% Me: 33% · σ: 15,3% · Mo: -% | 1161 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 36,3% Me: 37% · σ: 22,9% · Mo: 25% | 481 | 18 | 8 | 26% Me: 15,5% · σ: 20,6% · Mo: 8% | 645 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 55,2% Me: 51,5% · σ: 20,9% · Mo: -% | 433 | 25 | 25 | 33,7% Me: 35% · σ: 13,9% · Mo: 15% | 1446 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 148 | 92,6% Me: 95% · σ: 9,8% · Mo: 98% | 308 | 20 | 107 | 82,1% Me: 88% · σ: 19,0% · Mo: 98% | 1227 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 70 | 83,5% Me: 87% · σ: 13,7% · Mo: 92% | 306 | 18 | 92 | 71,2% Me: 78% · σ: 21,5% · Mo: 90% | 1216 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 148 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 636 | 23 | 107 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1901 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 149 | 71,2% Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 58% | 316 | 23 | 112 | 55,9% Me: 56% · σ: 15,5% · Mo: 53% | 1928 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 31% Me: 33% · σ: 24,4% · Mo: -% | 1493 | 51 | 7 | 46,9% Me: 31% · σ: 31,9% · Mo: -% | 817 | 2 |
| język polski ustny (M) | 149 | 57,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3204 | 66 | 112 | 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3149 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 149 | 86,5% Me: 90% · σ: 13,5% · Mo: 100% | 104 | 5 | 112 | 65,1% Me: 66% · σ: 19,3% · Mo: 60% | 1003 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 132 | 44,3% Me: 44% · σ: 22,4% · Mo: 58% | 494 | 17 | 33 | 26,2% Me: 26% · σ: 15,3% · Mo: 2% | 1117 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM KOMUNIKACJI ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 94,6%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM KOMUNIKACJI wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM W SWARZĘDZU w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM KOMUNIKACJI | TECHNIKUM W SWARZĘDZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 55,2% | 33,7% | 21,6 pkt proc. |
| matematyka | 86,5% | 65,1% | 21,4 pkt proc. |
| matematyka | 44,3% | 26,2% | 18,1 pkt proc. |
| język polski | 31% | 46,9% | 15,9 pkt proc. |
| język polski | 71,2% | 55,9% | 15,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.