Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. WACŁAWA ŻENCZYKOWSKIEGO W KŁODZKU czy TECHNIKUM NR 2 W KŁODZKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kłodzko | Zdawalność: 79,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 15,2% Me: 14% · σ: 5,6% · Mo: -% | 2186 | 4 | 8 | 11,4% Me: 10% · σ: 4,2% · Mo: 7% | 2363 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 17 | 24% Me: 23% · σ: 10,1% · Mo: 30% | 2341 | 5 | 19 | 24,4% Me: 22% · σ: 13,1% · Mo: 10% | 2315 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 107 | 59,7% Me: 63% · σ: 26,4% · Mo: 32% | 3547 | 6 | 122 | 68,2% Me: 79% · σ: 27,1% · Mo: 93% | 2702 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 45,8% Me: 45% · σ: 25,2% · Mo: 33% | 3640 | 6 | 89 | 56,8% Me: 57,5% · σ: 26,3% · Mo: 53% | 2712 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3782 | 7 | 119 | 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1906 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 109 | 49,6% Me: 50% · σ: 16,4% · Mo: 37% | 2752 | 5 | 123 | 45,0% Me: 48% · σ: 18,9% · Mo: 50% | 3352 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 11% Me: 3% · σ: 12,4% · Mo: 0% | 2123 | 4 | 7 | 7% Me: 3% · σ: 9,3% · Mo: 0% | 2197 | 5 |
| język polski ustny (M) | 106 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2693 | 5 | 119 | 60,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2840 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 109 | 45,4% Me: 44% · σ: 18,6% · Mo: 44% | 2615 | 5 | 122 | 40,0% Me: 36% · σ: 19,9% · Mo: 32% | 3174 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 5,9% Me: 4% · σ: 6,3% · Mo: 2% | 2210 | 5 | 10 | 4% Me: 2% · σ: 4,3% · Mo: 2% | 2298 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 6 | 30,7% Me: 20% · σ: 23,4% · Mo: 20% | 42 | 1 | 7 | 18% Me: 12% · σ: 12,5% · Mo: 12% | 147 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. WACŁAWA ŻENCZYKOWSKIEGO W KŁODZKU ma wyższą zdawalność ogólną (79,8% vs 68,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. WACŁAWA ŻENCZYKOWSKIEGO W KŁODZKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 W KŁODZKU w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. WACŁAWA ŻENCZYKOWSKIEGO W KŁODZKU | TECHNIKUM NR 2 W KŁODZKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 61,5% | 77,5% | 16,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 30,7% | 18% | 12,7 pkt proc. |
| język angielski | 45,8% | 56,8% | 11,0 pkt proc. |
| język angielski | 59,7% | 68,2% | 8,5 pkt proc. |
| matematyka | 45,4% | 40,0% | 5,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 119 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.