Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ELBLĄGU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Elbląg | Zdawalność: 94,1%
📍 Elbląg | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 17 | 86,3% Me: 93% · σ: 16,8% · Mo: 98% | 855 | 5 | 163 | 86,7% Me: 92% · σ: 12,6% · Mo: 93% | 821 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 17 | 74,4% Me: 78% · σ: 23,8% · Mo: 72% | 936 | 4 | 144 | 72,6% Me: 77% · σ: 18,6% · Mo: 92% | 1084 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 17 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1064 | 4 | 162 | 78,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1752 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 17 | 73,3% Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 62% | 204 | 1 | 162 | 58,2% Me: 57% · σ: 10,5% · Mo: 55% | 1618 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 77,8% Me: 83% · σ: 18,1% · Mo: 83% | 42 | 1 | 75 | 58,1% Me: 63% · σ: 18,5% · Mo: 66% | 395 | 2 |
| język polski ustny (M) | 17 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 18 | 1 | 162 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 260 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 17 | 73,8% Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 72% | 506 | 4 | 162 | 67,7% Me: 68% · σ: 17,2% · Mo: 66% | 854 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 37,6% Me: 34% · σ: 29,5% · Mo: -% | 709 | 3 | 19 | 33,5% Me: 34% · σ: 22,1% · Mo: 58% | 848 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ELBLĄGU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 94,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU wypada lepiej w 7, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ELBLĄGU w 1.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ELBLĄGU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 77,8% | 58,1% | 19,6 pkt proc. |
| język polski | 73,3% | 58,2% | 15,1 pkt proc. |
| język polski | 95,3% | 85,7% | 9,5 pkt proc. |
| matematyka | 73,8% | 67,7% | 6,1 pkt proc. |
| język angielski | 84,8% | 78,8% | 5,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 75 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.