Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Elbląg | Zdawalność: 94,1%
📍 Elbląg | Zdawalność: 95,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 17 | 86,3% Me: 93% · σ: 16,8% · Mo: 98% | 855 | 5 | 21 | 83,2% Me: 88% · σ: 19,8% · Mo: 98% | 1119 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 17 | 74,4% Me: 78% · σ: 23,8% · Mo: 72% | 936 | 4 | 21 | 68,4% Me: 72% · σ: 25,9% · Mo: 60% | 1505 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 17 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1064 | 4 | 21 | 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1742 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 17 | 73,3% Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 62% | 204 | 1 | 22 | 66,5% Me: 67,5% · σ: 13,2% · Mo: 60% | 704 | 2 |
| język polski ustny (M) | 17 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 18 | 1 | 22 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 396 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 17 | 73,8% Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 72% | 506 | 4 | 22 | 66,9% Me: 67% · σ: 21,1% · Mo: 48% | 887 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 37,6% Me: 34% · σ: 29,5% · Mo: -% | 709 | 3 | 14 | 27,4% Me: 19% · σ: 25,5% · Mo: 4% | 1069 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW ma wyższą zdawalność ogólną (95,5% vs 94,1%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU wypada lepiej w 7, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW w 0.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 95,3% | 83,5% | 11,8 pkt proc. |
| matematyka | 37,6% | 27,4% | 10,2 pkt proc. |
| matematyka | 73,8% | 66,9% | 6,9 pkt proc. |
| język polski | 73,3% | 66,5% | 6,8 pkt proc. |
| język angielski | 74,4% | 68,4% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 22 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.