Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE vs PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. WŁADYSŁAWA HASIORA W KOSZALINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
📍 Koszalin | Zdawalność: 96,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 7 | 92,3% Me: 92% · σ: 4,5% · Mo: 92% | 328 | 3 | 30 | 91,5% Me: 93% · σ: 9,1% · Mo: 95% | 388 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 8 | 84,9% Me: 91% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 253 | 3 | 29 | 84,4% Me: 87% · σ: 11,0% · Mo: 82% | 271 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 7 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 394 | 2 | 30 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 539 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 8 | 65% Me: 63% · σ: 7,8% · Mo: 63% | 849 | 5 | 30 | 63,6% Me: 60% · σ: 15,9% · Mo: 42% | 1004 | 6 |
| język polski ustny (M) | 8 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 228 | 2 | 30 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 419 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 8 | 66,5% Me: 63% · σ: 22,9% · Mo: -% | 915 | 4 | 30 | 56,1% Me: 54% · σ: 21,2% · Mo: 36% | 1587 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE wypada lepiej w 6, a PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. WŁADYSŁAWA HASIORA W KOSZALINIE w 0.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. WŁADYSŁAWA HASIORA W KOSZALINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 66,5% | 56,1% | 10,4 pkt proc. |
| język polski | 86,4% | 83,2% | 3,2 pkt proc. |
| język angielski | 91,4% | 89,9% | 1,5 pkt proc. |
| język polski | 65% | 63,6% | 1,4 pkt proc. |
| język angielski | 92,3% | 91,5% | 0,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.