Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 24% Me: 23% · σ: 12,7% · Mo: -% | 1596 | 4 | 34 | 20,6% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 12% | 1778 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 43,7% Me: 45% · σ: 7,9% · Mo: 45% | 858 | 2 | 38 | 28,4% Me: 24% · σ: 17,6% · Mo: 18% | 1889 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 81,5% Me: 90% · σ: 17,4% · Mo: 97% | 1284 | 3 | 90 | 63,3% Me: 67,5% · σ: 23,9% · Mo: 75% | 3217 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 20 | 71,5% Me: 84% · σ: 27,5% · Mo: 77% | 1184 | 2 | 76 | 46,4% Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 18% | 3605 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 22 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1097 | 3 | 90 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2491 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 22 | 64,6% Me: 65,5% · σ: 16,6% · Mo: 63% | 884 | 3 | 91 | 61,6% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 65% | 1215 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 67% Me: 74% · σ: 22,0% · Mo: 74% | 182 | 1 | 26 | 34,3% Me: 26% · σ: 27,9% · Mo: 0% | 1355 | 4 |
| język polski ustny (M) | 22 | 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1880 | 6 | 91 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 655 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 50,5% Me: 50% · σ: 22,4% · Mo: 26% | 2102 | 5 | 91 | 49,2% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 50% | 2215 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 17,8% Me: 18% · σ: 13,1% · Mo: -% | 1501 | 2 | 9 | 4,9% Me: 4% · σ: 5,4% · Mo: 0% | 2261 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (86,8% vs 86,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE w 1.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 67% | 34,3% | 32,7 pkt proc. |
| język angielski | 71,5% | 46,4% | 25,2 pkt proc. |
| język angielski | 81,5% | 63,3% | 18,2 pkt proc. |
| geografia | 43,7% | 28,4% | 15,3 pkt proc. |
| matematyka | 17,8% | 4,9% | 12,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.