Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jarocin | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 24% Me: 23% · σ: 12,7% · Mo: -% | 1596 | 4 | 68 | 43,9% Me: 40% · σ: 18,6% · Mo: 45% | 696 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 43,7% Me: 45% · σ: 7,9% · Mo: 45% | 858 | 2 | 96 | 52,6% Me: 53% · σ: 18,9% · Mo: 45% | 524 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 81,5% Me: 90% · σ: 17,4% · Mo: 97% | 1284 | 3 | 224 | 87,7% Me: 93% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 725 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 20 | 71,5% Me: 84% · σ: 27,5% · Mo: 77% | 1184 | 2 | 205 | 73,0% Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 97% | 1056 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 22 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1097 | 3 | 224 | 87,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 797 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 22 | 64,6% Me: 65,5% · σ: 16,6% · Mo: 63% | 884 | 3 | 226 | 71,0% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 337 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 67% Me: 74% · σ: 22,0% · Mo: 74% | 182 | 1 | 77 | 57,9% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 83% | 404 | 2 |
| język polski ustny (M) | 22 | 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1880 | 6 | 226 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 305 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 50,5% Me: 50% · σ: 22,4% · Mo: 26% | 2102 | 5 | 226 | 71,1% Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 665 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 17,8% Me: 18% · σ: 13,1% · Mo: -% | 1501 | 2 | 84 | 27,9% Me: 22% · σ: 20,3% · Mo: 14% | 1045 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 86,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE w 9.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,5% | 71,1% | 20,7 pkt proc. |
| biologia | 24% | 43,9% | 19,9 pkt proc. |
| język polski | 68,4% | 85,2% | 16,8 pkt proc. |
| matematyka | 17,8% | 27,9% | 10,2 pkt proc. |
| język polski | 67% | 57,9% | 9,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 13,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 226 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.