Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU vs OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM KATOLICKIE PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W SIERADZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Sieradz | Zdawalność: 91,3%
📍 Sieradz | Zdawalność: 49,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 16,2% Me: 18% · σ: 6,1% · Mo: -% | 2114 | 5 | 11 | 15,9% Me: 15% · σ: 6,1% · Mo: 13% | 2146 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 32% Me: 30% · σ: 12,7% · Mo: 17% | 1580 | 5 | 19 | 16,6% Me: 15% · σ: 4,3% · Mo: 13% | 2857 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 87,9% Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 97% | 707 | 1 | 62 | 51,5% Me: 51% · σ: 27,8% · Mo: 38% | 4083 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 18 | 83,8% Me: 87% · σ: 10,7% · Mo: 88% | 293 | 1 | 34 | 45,9% Me: 40,5% · σ: 27,3% · Mo: 35% | 3634 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 23 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 829 | 2 | 62 | 64,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3571 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 23 | 53,5% Me: 53% · σ: 15,5% · Mo: 42% | 2244 | 5 | 62 | 43,6% Me: 41% · σ: 17,5% · Mo: 38% | 3514 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 35,1% Me: 29% · σ: 18,1% · Mo: -% | 1327 | 4 | 12 | 11,2% Me: 3% · σ: 16,0% · Mo: 0% | 2118 | 5 |
| język polski ustny (M) | 23 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 372 | 1 | 61 | 74% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1223 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 23 | 46,3% Me: 42% · σ: 21,3% · Mo: 36% | 2505 | 4 | 62 | 29,3% Me: 28% · σ: 13,7% · Mo: 22% | 3940 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (91,3% vs 49,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU wypada lepiej w 9, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM KATOLICKIE PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W SIERADZU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU | OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM KATOLICKIE PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W SIERADZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 83,8% | 45,9% | 37,8 pkt proc. |
| język angielski | 87,9% | 51,5% | 36,4 pkt proc. |
| język polski | 35,1% | 11,2% | 24,0 pkt proc. |
| język angielski | 86,9% | 64,1% | 22,8 pkt proc. |
| matematyka | 46,3% | 29,3% | 17,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 42,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 34 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.