Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 91800)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU

📍 Sieradz | Zdawalność: 91,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 5 16,2% Me: 18% · σ: 6,1% · Mo: -% 2114 5 67 46,3% 🏆 Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 25% 614 1
geografia poziom rozszerzony (M) 8 32% Me: 30% · σ: 12,7% · Mo: 17% 1580 5 69 57,3% 🏆 Me: 60% · σ: 19,3% · Mo: 37% 364 2
język angielski poziom podstawowy (M) 23 87,9% 🏆 Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 97% 707 1 208 87,9% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 97% 710 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 18 83,8% 🏆 Me: 87% · σ: 10,7% · Mo: 88% 293 1 114 75,2% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 80% 861 2
język angielski ustny (M) 23 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 829 2 207 89,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 606 1
język polski poziom podstawowy (M) 23 53,5% Me: 53% · σ: 15,5% · Mo: 42% 2244 5 209 67,4% 🏆 Me: 68% · σ: 14,3% · Mo: 70% 625 1
język polski poziom rozszerzony (M) 7 35,1% Me: 29% · σ: 18,1% · Mo: -% 1327 4 87 69,6% 🏆 Me: 77% · σ: 24,9% · Mo: 94% 136 1
język polski ustny (M) 23 84,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 372 1 208 65% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2267 4
matematyka poziom podstawowy (M) 23 46,3% Me: 42% · σ: 21,3% · Mo: 36% 2505 4 209 75,3% 🏆 Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% 445 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 7 16% Me: 12% · σ: 22,7% · Mo: 0% 1611 3 99 44,5% 🏆 Me: 44% · σ: 23,7% · Mo: 16% 488 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 91,3%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU w 7, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SIERADZU II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU Różnica
język polski 35,1% 69,6% 34,5 pkt proc.
biologia 16,2% 46,3% 30,1 pkt proc.
matematyka 46,3% 75,3% 28,9 pkt proc.
matematyka 16% 44,5% 28,5 pkt proc.
geografia 32% 57,3% 25,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 8,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 34,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 87 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.