Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 91726)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 98,7%

SZKOŁA B (RSPO: 57231)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 74,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 76 44,9% 🏆 Me: 42,5% · σ: 19,3% · Mo: 38% 813 3 17 19,4% Me: 17% · σ: 9,4% · Mo: 22% 2709 7
język angielski poziom podstawowy (M) 156 83,9% 🏆 Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 97% 1070 3 75 65,7% Me: 67% · σ: 19,1% · Mo: 73% 2969 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 121 69,8% 🏆 Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 88% 1359 3 63 36,8% Me: 28% · σ: 23,4% · Mo: 12% 3998 10
język angielski ustny (M) 156 80,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1516 3 75 61,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3752 9
język polski poziom podstawowy (M) 157 65,5% 🏆 Me: 67% · σ: 13,8% · Mo: 60% 798 2 75 45,5% Me: 45% · σ: 16,6% · Mo: 37% 3314 11
język polski poziom rozszerzony (M) 44 64,3% 🏆 Me: 66% · σ: 14,6% · Mo: 66% 229 2 9 42,2% Me: 54% · σ: 27,8% · Mo: -% 1017 3
język polski ustny (M) 157 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 991 2 75 54,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3551 8
matematyka poziom podstawowy (M) 157 64,4% 🏆 Me: 64% · σ: 17,8% · Mo: 48% 1041 3 75 40,1% Me: 42% · σ: 17,3% · Mo: 26% 3157 10

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 74,7%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE wypada lepiej w 8, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE Różnica
język angielski 69,8% 36,8% 33,0 pkt proc.
geografia 44,9% 19,4% 25,4 pkt proc.
matematyka 64,4% 40,1% 24,3 pkt proc.
język polski 64,3% 42,2% 22,1 pkt proc.
język polski 76,2% 54,4% 21,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 121 osób w szkole A i 63 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.