Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM IM. FLAGI POLSKI WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ELBLĄGU czy TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ GOSPODARCZYCH W ELBLĄGU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Elbląg | Zdawalność: 90%
📍 Elbląg | Zdawalność: 81,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 69,7% Me: 77% · σ: 22,8% · Mo: 90% | 2528 | 10 | 44 | 73,3% Me: 83,5% · σ: 22,8% · Mo: 95% | 2139 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 52 | 58,0% Me: 58% · σ: 24,1% · Mo: 78% | 2580 | 14 | 29 | 63,5% Me: 72% · σ: 24,1% · Mo: 72% | 1997 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1877 | 11 | 43 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1338 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 81 | 48,1% Me: 45% · σ: 15,3% · Mo: 40% | 2961 | 14 | 43 | 61,6% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 62% | 1216 | 4 |
| język polski ustny (M) | 80 | 75,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1033 | 7 | 43 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1237 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 80 | 55,3% Me: 51% · σ: 19,7% · Mo: 44% | 1644 | 8 | 43 | 46,8% Me: 46% · σ: 20,0% · Mo: 58% | 2457 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 18,5% Me: 12% · σ: 17,2% · Mo: 0% | 1454 | 7 | 8 | 6% Me: 7% · σ: 3,9% · Mo: 10% | 2201 | 11 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. FLAGI POLSKI WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ELBLĄGU ma wyższą zdawalność ogólną (90% vs 81,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. FLAGI POLSKI WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ELBLĄGU wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ GOSPODARCZYCH W ELBLĄGU w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. FLAGI POLSKI WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ELBLĄGU | TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ GOSPODARCZYCH W ELBLĄGU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 48,1% | 61,6% | 13,5 pkt proc. |
| matematyka | 18,5% | 6% | 12,5 pkt proc. |
| matematyka | 55,3% | 46,8% | 8,5 pkt proc. |
| język angielski | 58,0% | 63,5% | 5,5 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 82,2% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 81 osób w szkole A i 43 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.