Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR URSZULANEK UNII RZYMSKIEJ W RYBNIKU vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RYBNIKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Rybnik | Zdawalność: 97,3%
📍 Rybnik | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 27 | 43,0% Me: 42% · σ: 16,1% · Mo: 27% | 723 | 4 | 43 | 42,5% Me: 38% · σ: 17,1% · Mo: 27% | 743 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 15 | 37,7% Me: 37% · σ: 17,7% · Mo: 15% | 582 | 3 | 29 | 32,3% Me: 28% · σ: 21,0% · Mo: 5% | 717 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 60% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: -% | 296 | 2 | 16 | 43,1% Me: 46% · σ: 11,9% · Mo: 50% | 893 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 10 | 52,6% Me: 46,5% · σ: 17,3% · Mo: 40% | 463 | 2 | 11 | 49,9% Me: 53% · σ: 22,8% · Mo: 25% | 532 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 72 | 83,4% Me: 89% · σ: 18,9% · Mo: 98% | 1106 | 5 | 140 | 86,8% Me: 92% · σ: 12,7% · Mo: 95% | 817 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 58 | 70,7% Me: 73% · σ: 20,3% · Mo: 70% | 1280 | 5 | 132 | 71,9% Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 80% | 1158 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 72 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2086 | 7 | 140 | 79,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1667 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 73 | 65,7% Me: 65% · σ: 13,7% · Mo: 82% | 787 | 5 | 140 | 71,8% Me: 73% · σ: 12,3% · Mo: 73% | 289 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 25 | 33,9% Me: 37% · σ: 20,5% · Mo: 3% | 1377 | 4 | 70 | 40,9% Me: 38,5% · σ: 27,6% · Mo: 0% | 1086 | 3 |
| język polski ustny (M) | 73 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1764 | 5 | 140 | 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2982 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 73 | 67,7% Me: 72% · σ: 20,5% · Mo: 46% | 853 | 4 | 140 | 61,1% Me: 61% · σ: 18,8% · Mo: 56% | 1211 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 34,2% Me: 40% · σ: 20,9% · Mo: 0% | 817 | 4 | 15 | 14,9% Me: 8% · σ: 15,7% · Mo: 2% | 1691 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RYBNIKU ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 97,3%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR URSZULANEK UNII RZYMSKIEJ W RYBNIKU wypada lepiej w 7, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RYBNIKU w 5.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR URSZULANEK UNII RZYMSKIEJ W RYBNIKU | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RYBNIKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 34,2% | 14,9% | 19,3 pkt proc. |
| geografia | 60% | 43,1% | 16,9 pkt proc. |
| język polski | 69,3% | 59,6% | 9,7 pkt proc. |
| język polski | 33,9% | 40,9% | 7,0 pkt proc. |
| matematyka | 67,7% | 61,1% | 6,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.