Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA LEMA W KOSZALINIE czy VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOSZALINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Koszalin | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 61 | 38,8% Me: 33% · σ: 15,9% · Mo: 32% | 876 | 3 | 59 | 31,7% Me: 30% · σ: 15,3% · Mo: 18% | 1163 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 21 | 35,8% Me: 38% · σ: 15,4% · Mo: 45% | 635 | 3 | 14 | 15,4% Me: 13% · σ: 10,5% · Mo: 7% | 1110 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 51 | 50,3% Me: 53% · σ: 22,1% · Mo: 38% | 595 | 3 | 66 | 33,4% Me: 30% · σ: 17,1% · Mo: 30% | 1462 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 12 | 46,7% Me: 37,5% · σ: 23,3% · Mo: 32% | 634 | 3 | 7 | 33,9% Me: 40% · σ: 22,1% · Mo: 13% | 970 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 220 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,6% · Mo: 95% | 694 | 5 | 216 | 79,9% Me: 87% · σ: 19,1% · Mo: 98% | 1436 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 194 | 76,7% Me: 81% · σ: 17,1% · Mo: 87% | 738 | 5 | 148 | 68,9% Me: 73% · σ: 20,5% · Mo: 55% | 1460 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 220 | 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 929 | 5 | 216 | 74,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2245 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 222 | 66,1% Me: 67,5% · σ: 13,4% · Mo: 72% | 743 | 4 | 218 | 62,7% Me: 63% · σ: 12,3% · Mo: 62% | 1101 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 25 | 55,7% Me: 57% · σ: 29,3% · Mo: 91% | 464 | 4 | 65 | 44,0% Me: 46% · σ: 23,6% · Mo: 46% | 937 | 5 |
| język polski ustny (M) | 222 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 398 | 3 | 218 | 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2276 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 222 | 62,2% Me: 62% · σ: 18,3% · Mo: 62% | 1151 | 5 | 218 | 50,6% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 42% | 2090 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 38 | 29,9% Me: 24% · σ: 25,2% · Mo: 2% | 976 | 4 | 15 | 21,2% Me: 14% · σ: 21,1% · Mo: 6% | 1318 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 29 | 47,0% Me: 44% · σ: 18,8% · Mo: 28% | 426 | 2 | 6 | 31,7% Me: 21% · σ: 24,0% · Mo: -% | 727 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA LEMA W KOSZALINIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 93,1%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA LEMA W KOSZALINIE wypada lepiej w 13, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOSZALINIE w 0.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA LEMA W KOSZALINIE | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOSZALINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 35,8% | 15,4% | 20,4 pkt proc. |
| język polski | 83,5% | 64,9% | 18,5 pkt proc. |
| geografia | 50,3% | 33,4% | 16,9 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 47,0% | 31,7% | 15,4 pkt proc. |
| historia | 46,7% | 33,9% | 12,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.