Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNE W SOSNOWCU, UL. GROTA ROWECKIEGO 66 czy CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO TECHNIKUM NR 6 GRAFIKI, LOGISTYKI I ŚRODOWISKA IM. LEGIONÓW POLSKICH W SOSNOWCU, UL. LEGIONÓW 9? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 89,1%
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 75,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 63 | 74,0% Me: 82% · σ: 21,3% · Mo: 90% | 2041 | 8 | 69 | 78,9% Me: 87% · σ: 19,0% · Mo: 90% | 1531 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 47 | 56,1% Me: 58% · σ: 23,1% · Mo: 63% | 2767 | 15 | 43 | 69,1% Me: 72% · σ: 20,8% · Mo: 72% | 1442 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 63 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2651 | 11 | 69 | 69,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2937 | 14 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 64 | 59,7% Me: 58% · σ: 16,9% · Mo: 43% | 1418 | 6 | 70 | 58,7% Me: 59% · σ: 16,0% · Mo: 42% | 1556 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 31,1% Me: 26% · σ: 19,2% · Mo: 26% | 1490 | 5 | 6 | 39,5% Me: 35,5% · σ: 32,9% · Mo: -% | 1140 | 4 |
| język polski ustny (M) | 64 | 64,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2346 | 10 | 69 | 58,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3123 | 14 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 64 | 51,7% Me: 46% · σ: 22,6% · Mo: 38% | 2000 | 7 | 69 | 43,2% Me: 44% · σ: 20,0% · Mo: 52% | 2860 | 12 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNE W SOSNOWCU, UL. GROTA ROWECKIEGO 66 ma wyższą zdawalność ogólną (89,1% vs 75,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNE W SOSNOWCU, UL. GROTA ROWECKIEGO 66 wypada lepiej w 4, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO TECHNIKUM NR 6 GRAFIKI, LOGISTYKI I ŚRODOWISKA IM. LEGIONÓW POLSKICH W SOSNOWCU, UL. LEGIONÓW 9 w 3.
| Przedmiot | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNE W SOSNOWCU, UL. GROTA ROWECKIEGO 66 | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO TECHNIKUM NR 6 GRAFIKI, LOGISTYKI I ŚRODOWISKA IM. LEGIONÓW POLSKICH W SOSNOWCU, UL. LEGIONÓW 9 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 56,1% | 69,1% | 12,9 pkt proc. |
| matematyka | 51,7% | 43,2% | 8,5 pkt proc. |
| język polski | 31,1% | 39,5% | 8,4 pkt proc. |
| język polski | 64,4% | 58,5% | 6,0 pkt proc. |
| język angielski | 74,0% | 78,9% | 4,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 43 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.