Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA EWANGELICKIEGO vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 22 | 60,2% Me: 55% · σ: 19,0% · Mo: 47% | 202 | 1 | 60 | 52,6% Me: 57% · σ: 18,7% · Mo: 57% | 393 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 13 | 58,8% Me: 47% · σ: 26,5% · Mo: 45% | 131 | 1 | 32 | 40,6% Me: 43% · σ: 23,2% · Mo: 33% | 500 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 47,8% Me: 48,5% · σ: 18,8% · Mo: 72% | 307 | 2 | 21 | 41,4% Me: 43% · σ: 19,4% · Mo: 43% | 417 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 55,6% Me: 58,5% · σ: 16,3% · Mo: -% | 420 | 3 | 22 | 59,6% Me: 56% · σ: 18,9% · Mo: 80% | 306 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 61 | 90,6% Me: 95% · σ: 11,6% · Mo: 97% | 477 | 3 | 171 | 92,4% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 98% | 322 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 51 | 84,5% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 87% | 267 | 1 | 141 | 79,6% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 538 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 61 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 517 | 3 | 171 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 508 | 2 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 6 | 92,3% Me: 91% · σ: 4,9% · Mo: 90% | 2 | 1 | 7 | 75,9% Me: 83% · σ: 18,9% · Mo: 83% | 37 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 61 | 65,3% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 53% | 817 | 4 | 174 | 69,2% Me: 69% · σ: 14,5% · Mo: 68% | 480 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 37,9% Me: 40% · σ: 22,7% · Mo: 3% | 1217 | 3 | 32 | 47,2% Me: 51% · σ: 22,1% · Mo: 66% | 804 | 2 |
| język polski ustny (M) | 61 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 502 | 3 | 174 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 335 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 61 | 74% Me: 76% · σ: 19,4% · Mo: 92% | 496 | 4 | 174 | 75,6% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 96% | 433 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 42,6% Me: 39% · σ: 29,1% · Mo: 10% | 548 | 3 | 61 | 44,1% Me: 46% · σ: 22,6% · Mo: 46% | 498 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 82% Me: 86% · σ: 10,1% · Mo: 86% | 14 | 1 | 12 | 61,2% Me: 68% · σ: 19,9% · Mo: 68% | 201 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA EWANGELICKIEGO wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO w 8.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA EWANGELICKIEGO | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 82% | 61,2% | 20,8 pkt proc. |
| chemia | 58,8% | 40,6% | 18,2 pkt proc. |
| język niemiecki | 92,3% | 75,9% | 16,5 pkt proc. |
| język polski | 37,9% | 47,2% | 9,3 pkt proc. |
| biologia | 60,2% | 52,6% | 7,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.