Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W LEGIONOWIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK"? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Legionowo | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 44 | 45,9% Me: 42% · σ: 19,8% · Mo: 17% | 624 | 1 | 10 | 11,6% Me: 11% · σ: 5,4% · Mo: 5% | 2355 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 50,1% Me: 53% · σ: 20,2% · Mo: 57% | 607 | 2 | 11 | 16,6% Me: 13% · σ: 9,2% · Mo: 8% | 2855 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 158 | 86,3% Me: 92% · σ: 15,2% · Mo: 98% | 854 | 3 | 64 | 65,3% Me: 66% · σ: 20,6% · Mo: 42% | 3021 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 141 | 72,6% Me: 78% · σ: 19,3% · Mo: 80% | 1085 | 3 | 32 | 40,9% Me: 29% · σ: 30,8% · Mo: 10% | 3871 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 158 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 770 | 2 | 63 | 61,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3818 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 160 | 69,0% Me: 69% · σ: 12,5% · Mo: 67% | 503 | 3 | 66 | 44,6% Me: 43% · σ: 20,9% · Mo: 43% | 3404 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 60 | 47,0% Me: 40% · σ: 21,6% · Mo: 31% | 815 | 1 | 14 | 11,6% Me: 0% · σ: 26,8% · Mo: 0% | 2105 | 3 |
| język polski ustny (M) | 160 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 467 | 1 | 62 | 38,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4450 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 160 | 66,1% Me: 66% · σ: 19,1% · Mo: 82% | 939 | 2 | 65 | 32,3% Me: 24% · σ: 21,8% · Mo: 16% | 3778 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 27,7% Me: 20% · σ: 21,7% · Mo: 6% | 1053 | 3 | 6 | 1% Me: 0% · σ: 2,2% · Mo: 0% | 2411 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W LEGIONOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 69,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W LEGIONOWIE wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W LEGIONOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 82,4% | 38,9% | 43,5 pkt proc. |
| język polski | 47,0% | 11,6% | 35,3 pkt proc. |
| biologia | 45,9% | 11,6% | 34,3 pkt proc. |
| matematyka | 66,1% | 32,3% | 33,8 pkt proc. |
| geografia | 50,1% | 16,6% | 33,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 30,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 160 osób w szkole A i 62 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.