Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE czy TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 90637)

TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE

📍 Wrocław | Zdawalność: 99,4%

SZKOŁA B (RSPO: 91079)

TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY

📍 Wrocław | Zdawalność: 98,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 88 28,1% 🏆 Me: 21% · σ: 20,9% · Mo: 8% 617 20 12 6,4% Me: 5% · σ: 3,6% · Mo: 3% 874 28
geografia poziom rozszerzony (M) 13 46,8% 🏆 Me: 42% · σ: 12,2% · Mo: 40% 715 20 12 34,8% Me: 29% · σ: 18,8% · Mo: -% 1363 31
informatyka poziom rozszerzony (M) 39 40,1% 🏆 Me: 34% · σ: 21,2% · Mo: 24% 251 10 13 26,2% Me: 24% · σ: 17,8% · Mo: -% 442 12
język angielski poziom podstawowy (M) 179 90,6% 🏆 Me: 93% · σ: 9,6% · Mo: 97% 471 18 117 84,6% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 97% 989 32
język angielski poziom rozszerzony (M) 168 82,4% 🏆 Me: 87% · σ: 15,7% · Mo: 93% 357 16 110 70,8% Me: 77,5% · σ: 21,7% · Mo: 92% 1269 37
język angielski ustny (M) 178 88,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 702 10 116 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2001 40
język polski poziom podstawowy (M) 179 61,8% 🏆 Me: 62% · σ: 11,7% · Mo: 53% 1188 23 116 59,5% Me: 58% · σ: 13,2% · Mo: 68% 1446 26
język polski poziom rozszerzony (M) 7 46,3% 🏆 Me: 49% · σ: 11,6% · Mo: 49% 850 13 7 27% Me: 23% · σ: 21,5% · Mo: 3% 1650 31
język polski ustny (M) 179 59,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2954 43 116 55,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3401 54
matematyka poziom podstawowy (M) 179 84,7% 🏆 Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 98% 139 6 116 65,6% Me: 64% · σ: 19,0% · Mo: 60% 973 22
matematyka poziom rozszerzony (M) 164 39,3% 🏆 Me: 39% · σ: 21,7% · Mo: 40% 648 17 43 30% Me: 30% · σ: 19,7% · Mo: 30% 970 25

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 98,3%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY Różnica
fizyka 28,1% 6,4% 21,7 pkt proc.
język polski 46,3% 27% 19,3 pkt proc.
matematyka 84,7% 65,6% 19,2 pkt proc.
informatyka 40,1% 26,2% 13,9 pkt proc.
geografia 46,8% 34,8% 12,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 88 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.