Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 15 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE vs TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 90632)

TECHNIKUM NR 15 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

📍 Wrocław | Zdawalność: 90,2%

SZKOŁA B (RSPO: 91079)

TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY

📍 Wrocław | Zdawalność: 98,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 66 38,9% 🏆 Me: 35% · σ: 16,3% · Mo: 28% 1100 25 12 34,8% Me: 29% · σ: 18,8% · Mo: -% 1363 31
język angielski poziom podstawowy (M) 131 88,2% 🏆 Me: 93% · σ: 13,2% · Mo: 97% 691 23 117 84,6% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 97% 989 32
język angielski poziom rozszerzony (M) 109 74,6% 🏆 Me: 78% · σ: 18,6% · Mo: 90% 923 31 110 70,8% Me: 77,5% · σ: 21,7% · Mo: 92% 1269 37
język angielski ustny (M) 131 80,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1517 31 116 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2001 40
język polski poziom podstawowy (M) 132 61,5% 🏆 Me: 62% · σ: 15,2% · Mo: 58% 1224 24 116 59,5% Me: 58% · σ: 13,2% · Mo: 68% 1446 26
język polski poziom rozszerzony (M) 17 39% 🏆 Me: 43% · σ: 31,3% · Mo: 0% 1168 19 7 27% Me: 23% · σ: 21,5% · Mo: 3% 1650 31
język polski ustny (M) 132 51,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3825 64 116 55,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3401 54
matematyka poziom podstawowy (M) 132 58,6% Me: 58% · σ: 19,2% · Mo: 58% 1399 31 116 65,6% 🏆 Me: 64% · σ: 19,0% · Mo: 60% 973 22
matematyka poziom rozszerzony (M) 24 20,8% Me: 16% · σ: 19,5% · Mo: 0% 1340 32 43 30% 🏆 Me: 30% · σ: 19,7% · Mo: 30% 970 25

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY ma wyższą zdawalność ogólną (98,3% vs 90,2%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 15 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 15 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE TECHNIKUM NR 7 IM. POLSKICH ZWYCIĘZCÓW ENIGMY Różnica
język polski 39% 27% 12 pkt proc.
matematyka 20,8% 30% 9,2 pkt proc.
matematyka 58,6% 65,6% 6,9 pkt proc.
język polski 51,6% 55,9% 4,3 pkt proc.
geografia 38,9% 34,8% 4,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 8,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.