Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 15 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE vs TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 25,9% Me: 22,5% · σ: 13,0% · Mo: -% | 1472 | 34 | 5 | 25,8% Me: 20% · σ: 18,9% · Mo: -% | 1482 | 35 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 66 | 38,9% Me: 35% · σ: 16,3% · Mo: 28% | 1100 | 25 | 13 | 46,8% Me: 42% · σ: 12,2% · Mo: 40% | 715 | 20 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 55,4% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 17% | 389 | 11 | 9 | 50,7% Me: 45% · σ: 19,8% · Mo: -% | 516 | 15 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 131 | 88,2% Me: 93% · σ: 13,2% · Mo: 97% | 691 | 23 | 179 | 90,6% Me: 93% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 471 | 18 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 109 | 74,6% Me: 78% · σ: 18,6% · Mo: 90% | 923 | 31 | 168 | 82,4% Me: 87% · σ: 15,7% · Mo: 93% | 357 | 16 |
| język angielski ustny (M) | 131 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1517 | 31 | 178 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 702 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 132 | 61,5% Me: 62% · σ: 15,2% · Mo: 58% | 1224 | 24 | 179 | 61,8% Me: 62% · σ: 11,7% · Mo: 53% | 1188 | 23 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 39% Me: 43% · σ: 31,3% · Mo: 0% | 1168 | 19 | 7 | 46,3% Me: 49% · σ: 11,6% · Mo: 49% | 850 | 13 |
| język polski ustny (M) | 132 | 51,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3825 | 64 | 179 | 59,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2954 | 43 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 132 | 58,6% Me: 58% · σ: 19,2% · Mo: 58% | 1399 | 31 | 179 | 84,7% Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 98% | 139 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 20,8% Me: 16% · σ: 19,5% · Mo: 0% | 1340 | 32 | 164 | 39,3% Me: 39% · σ: 21,7% · Mo: 40% | 648 | 17 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 90,2%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 15 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE w 9.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 15 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE | TECHNIKUM NR 10 IM. FRYDERYKA JOLIOT-CURIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 58,6% | 84,7% | 26,1 pkt proc. |
| matematyka | 20,8% | 39,3% | 18,5 pkt proc. |
| język polski | 51,6% | 59,8% | 8,2 pkt proc. |
| geografia | 38,9% | 46,8% | 8,0 pkt proc. |
| język angielski | 74,6% | 82,4% | 7,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 9,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 132 osób w szkole A i 179 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.