Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM POLIGRAFICZNO-ADMINISTRACYJNE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 30 | 41,1% Me: 33% · σ: 21,5% · Mo: 32% | 982 | 36 | 74 | 29,8% Me: 27% · σ: 14,0% · Mo: 18% | 1769 | 52 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 143 | 78,7% Me: 85% · σ: 19,5% · Mo: 88% | 1556 | 55 | 139 | 72,8% Me: 77,5% · σ: 19,9% · Mo: 92% | 2198 | 71 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 117 | 68,3% Me: 73% · σ: 24,3% · Mo: 67% | 1517 | 49 | 96 | 58,8% Me: 58% · σ: 19,6% · Mo: 50% | 2491 | 70 |
| język angielski ustny (M) | 142 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2070 | 61 | 139 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2516 | 71 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 146 | 63,7% Me: 63% · σ: 15,9% · Mo: 63% | 990 | 40 | 144 | 57,3% Me: 55% · σ: 13,7% · Mo: 55% | 1737 | 55 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 32 | 53,5% Me: 55,5% · σ: 21,7% · Mo: 51% | 546 | 29 | 20 | 28,2% Me: 29% · σ: 21,2% · Mo: 3% | 1607 | 53 |
| język polski ustny (M) | 145 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2537 | 49 | 144 | 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3063 | 63 |
| język rosyjski poziom rozszerzony (M) | 6 | 90,2% Me: 92,5% · σ: 3,8% · Mo: 93% | 48 | 2 | 5 | 80,4% Me: 82% · σ: 7,1% · Mo: -% | 81 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 146 | 51,9% Me: 50% · σ: 20,4% · Mo: 50% | 1968 | 55 | 144 | 53,8% Me: 54% · σ: 19,1% · Mo: 40% | 1787 | 50 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 12,6% Me: 10% · σ: 12,4% · Mo: 0% | 1827 | 53 | 23 | 19,5% Me: 12% · σ: 18,0% · Mo: 0% | 1409 | 41 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO ma wyższą zdawalność ogólną (95,1% vs 89,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM POLIGRAFICZNO-ADMINISTRACYJNE wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM POLIGRAFICZNO-ADMINISTRACYJNE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 53,5% | 28,2% | 25,3 pkt proc. |
| geografia | 41,1% | 29,8% | 11,3 pkt proc. |
| język rosyjski | 90,2% | 80,4% | 9,8 pkt proc. |
| język angielski | 68,3% | 58,8% | 9,5 pkt proc. |
| matematyka | 12,6% | 19,5% | 6,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 20 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.