Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 vs TECHNIKUM W SOKOŁOWIE PODLASKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 90445)

TECHNIKUM NR 1

📍 Sokołów Podlaski | Zdawalność: 72,8%

SZKOŁA B (RSPO: 85045)

TECHNIKUM W SOKOŁOWIE PODLASKIM

📍 Sokołów Podlaski | Zdawalność: 50,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 26 20,1% 🏆 Me: 17% · σ: 9,6% · Mo: 12% 2662 3 25 19,8% Me: 15% · σ: 11,4% · Mo: 13% 2677 4
język angielski poziom podstawowy (M) 74 58,7% 🏆 Me: 56% · σ: 24,3% · Mo: 55% 3617 4 105 41,5% Me: 32% · σ: 26,6% · Mo: 12% 4414 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 34 51,0% 🏆 Me: 50% · σ: 25,1% · Mo: 50% 3258 4 32 44,2% Me: 39% · σ: 28,3% · Mo: 10% 3737 5
język angielski ustny (M) 74 69,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2889 4 105 57,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4026 5
język polski poziom podstawowy (M) 81 48,4% Me: 52% · σ: 14,8% · Mo: 45% 2922 5 118 48,8% 🏆 Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 52% 2876 4
język polski poziom rozszerzony (M) 11 12% Me: 0% · σ: 19,0% · Mo: 0% 2100 6 8 28,2% 🏆 Me: 35,5% · σ: 17,3% · Mo: -% 1607 5
język polski ustny (M) 81 76,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 959 4 118 69,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1788 6
język rosyjski poziom podstawowy (M) 7 54,6% 🏆 Me: 50% · σ: 26,9% · Mo: -% 54 1 13 28,5% Me: 25% · σ: 18,9% · Mo: 17% 65 2
język rosyjski ustny (M) 7 69% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 59 1 13 44,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 72 2
matematyka poziom podstawowy (M) 81 38,0% Me: 36% · σ: 19,7% · Mo: 30% 3383 4 118 38,1% 🏆 Me: 38% · σ: 20,5% · Mo: 12% 3365 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 8 8% 🏆 Me: 3% · σ: 9,8% · Mo: 0% 2092 3 20 3,5% Me: 2% · σ: 5,1% · Mo: 0% 2325 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 11 11,8% 🏆 Me: 12% · σ: 4,6% · Mo: 10% 229 1 5 11,2% Me: 12% · σ: 3,3% · Mo: 12% 235 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (72,8% vs 50,8%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM W SOKOŁOWIE PODLASKIM w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 TECHNIKUM W SOKOŁOWIE PODLASKIM Różnica
język rosyjski 54,6% 28,5% 26,0 pkt proc.
język rosyjski 69% 44,1% 24,9 pkt proc.
język angielski 58,7% 41,5% 17,2 pkt proc.
język polski 12% 28,2% 16,2 pkt proc.
język angielski 69,9% 57,7% 12,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), chemia poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język rosyjski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 13 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.