Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. ZENONA BRZEWSKIEGO W WARSZAWIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 50 STOWARZYSZENIE KULTURY I EDUKACJI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 9 | 96,6% Me: 97% · σ: 3,4% · Mo: 97% | 44 | 22 | 18 | 92,6% Me: 94% · σ: 8,4% · Mo: 98% | 306 | 86 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 9 | 91,1% Me: 92% · σ: 7,9% · Mo: 92% | 56 | 26 | 16 | 78,6% Me: 84% · σ: 17,2% · Mo: 92% | 612 | 112 |
| język angielski ustny (M) | 9 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 31 | 1 | 17 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 218 | 44 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 9 | 92,2% Me: 93% · σ: 3,6% · Mo: 88% | 1 | 1 | 17 | 89,4% Me: 90% · σ: 4,9% · Mo: 90% | 2 | 2 |
| język polski ustny (M) | 9 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 273 | 15 | 17 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 395 | 25 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 9 | 86,2% Me: 88% · σ: 7,5% · Mo: 94% | 108 | 33 | 17 | 75,1% Me: 80% · σ: 18,0% · Mo: 58% | 460 | 75 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. ZENONA BRZEWSKIEGO W WARSZAWIE wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 50 STOWARZYSZENIE KULTURY I EDUKACJI w 0.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. ZENONA BRZEWSKIEGO W WARSZAWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 50 STOWARZYSZENIE KULTURY I EDUKACJI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 91,1% | 78,6% | 12,5 pkt proc. |
| matematyka | 86,2% | 75,1% | 11,2 pkt proc. |
| język angielski | 98,2% | 94,1% | 4,1 pkt proc. |
| język angielski | 96,6% | 92,6% | 3,9 pkt proc. |
| język polski | 92,2% | 89,4% | 2,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 16 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.