Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. ZENONA BRZEWSKIEGO W WARSZAWIE czy XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 9 | 96,6% Me: 97% · σ: 3,4% · Mo: 97% | 44 | 22 | 119 | 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% | 9 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 9 | 91,1% Me: 92% · σ: 7,9% · Mo: 92% | 56 | 26 | 101 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% | 2 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 9 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 31 | 1 | 119 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 9 | 92,2% Me: 93% · σ: 3,6% · Mo: 88% | 1 | 1 | 135 | 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% | 17 | 12 |
| język polski ustny (M) | 9 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 273 | 15 | 135 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 124 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 9 | 86,2% Me: 88% · σ: 7,5% · Mo: 94% | 108 | 33 | 135 | 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% | 27 | 14 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. ZENONA BRZEWSKIEGO W WARSZAWIE wypada lepiej w 2, a XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO w 4.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. ZENONA BRZEWSKIEGO W WARSZAWIE | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 92,2% | 80,7% | 11,5 pkt proc. |
| matematyka | 86,2% | 92,0% | 5,8 pkt proc. |
| język angielski | 91,1% | 95,3% | 4,2 pkt proc. |
| język polski | 85,6% | 88,9% | 3,3 pkt proc. |
| język angielski | 96,6% | 97,6% | 1,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 135 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.