Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA vs TECHNIKUM NR 4. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 74 | 80,9% Me: 87% · σ: 18,7% · Mo: 93% | 1349 | 3 | 42 | 73,7% Me: 86% · σ: 24,4% · Mo: 88% | 2095 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 59 | 67,7% Me: 77% · σ: 25,3% · Mo: 77% | 1569 | 5 | 40 | 50,2% Me: 54,5% · σ: 24,0% · Mo: 33% | 3319 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 73 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1346 | 2 | 39 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2820 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 74 | 59,7% Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 53% | 1422 | 4 | 42 | 52,8% Me: 55% · σ: 17,5% · Mo: 62% | 2351 | 8 |
| język polski ustny (M) | 73 | 50,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3883 | 10 | 40 | 62,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2670 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 74 | 54,4% Me: 50% · σ: 23,9% · Mo: 36% | 1727 | 4 | 42 | 45% Me: 44% · σ: 20,7% · Mo: 44% | 2656 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 ma wyższą zdawalność ogólną (89,7% vs 87,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 4 w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | TECHNIKUM NR 4 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 67,7% | 50,2% | 17,5 pkt proc. |
| język angielski | 82,2% | 70,4% | 11,7 pkt proc. |
| język polski | 50,9% | 62,0% | 11,0 pkt proc. |
| matematyka | 54,4% | 45% | 9,4 pkt proc. |
| język angielski | 80,9% | 73,7% | 7,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 40 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.