Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA i TECHNIKUM NR 3 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 74 | 80,9% Me: 87% · σ: 18,7% · Mo: 93% | 1349 | 3 | 21 | 67% Me: 68% · σ: 23,3% · Mo: 52% | 2830 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 59 | 67,7% Me: 77% · σ: 25,3% · Mo: 77% | 1569 | 5 | 16 | 56,3% Me: 45% · σ: 29,2% · Mo: 30% | 2753 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 73 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1346 | 2 | 21 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1949 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 74 | 59,7% Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 53% | 1422 | 4 | 21 | 55,4% Me: 53% · σ: 13,5% · Mo: 53% | 2003 | 6 |
| język polski ustny (M) | 73 | 50,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3883 | 10 | 21 | 66,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2048 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 74 | 54,4% Me: 50% · σ: 23,9% · Mo: 36% | 1727 | 4 | 21 | 48,2% Me: 53% · σ: 19,8% · Mo: 18% | 2311 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (87,7% vs 81,0%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 3 w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 50,9% | 66,9% | 16,0 pkt proc. |
| język angielski | 80,9% | 67% | 13,9 pkt proc. |
| język angielski | 67,7% | 56,3% | 11,4 pkt proc. |
| matematyka | 54,4% | 48,2% | 6,2 pkt proc. |
| język angielski | 82,2% | 77,2% | 5,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 73 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.