Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 5 IM. JADWIGI MARKOWEJ vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ruda Śląska | Zdawalność: 95,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 37 | 74,2% Me: 83% · σ: 24,5% · Mo: 95% | 2028 | 5 | 123 | 80,7% Me: 88% · σ: 20,1% · Mo: 95% | 1370 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 63,8% Me: 75% · σ: 26,5% · Mo: 88% | 1968 | 6 | 99 | 71,0% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 58% | 1235 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 37 | 75% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2233 | 6 | 123 | 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1887 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 37 | 53,7% Me: 53% · σ: 15,9% · Mo: 53% | 2218 | 7 | 123 | 64,4% Me: 65% · σ: 14,2% · Mo: 57% | 910 | 2 |
| język polski ustny (M) | 37 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1631 | 2 | 123 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1708 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 37 | 40,5% Me: 40% · σ: 18,0% · Mo: 36% | 3126 | 9 | 123 | 64,3% Me: 62% · σ: 19,1% · Mo: 50% | 1049 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (95,9% vs 73,0%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 IM. JADWIGI MARKOWEJ wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 IM. JADWIGI MARKOWEJ | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 40,5% | 64,3% | 23,8 pkt proc. |
| język polski | 53,7% | 64,4% | 10,7 pkt proc. |
| język angielski | 63,8% | 71,0% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 74,2% | 80,7% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 75% | 77,7% | 2,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 23,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 123 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.