Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 vs TECHNIKUM NR 3. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 90090)

TECHNIKUM NR 4

📍 Ruda Śląska | Zdawalność: 89,7%

SZKOŁA B (RSPO: 89747)

TECHNIKUM NR 3

📍 Ruda Śląska | Zdawalność: 81,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 42 73,7% 🏆 Me: 86% · σ: 24,4% · Mo: 88% 2095 6 21 67% Me: 68% · σ: 23,3% · Mo: 52% 2830 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 40 50,2% Me: 54,5% · σ: 24,0% · Mo: 33% 3319 10 16 56,3% 🏆 Me: 45% · σ: 29,2% · Mo: 30% 2753 8
język angielski ustny (M) 39 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2820 8 21 77,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1949 5
język polski poziom podstawowy (M) 42 52,8% Me: 55% · σ: 17,5% · Mo: 62% 2351 8 21 55,4% 🏆 Me: 53% · σ: 13,5% · Mo: 53% 2003 6
język polski ustny (M) 40 62,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2670 7 21 66,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2048 4
matematyka poziom podstawowy (M) 42 45% Me: 44% · σ: 20,7% · Mo: 44% 2656 6 21 48,2% 🏆 Me: 53% · σ: 19,8% · Mo: 18% 2311 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 ma wyższą zdawalność ogólną (89,7% vs 81,0%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 wypada lepiej w 1, a TECHNIKUM NR 3 w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 TECHNIKUM NR 3 Różnica
język angielski 70,4% 77,2% 6,8 pkt proc.
język angielski 73,7% 67% 6,7 pkt proc.
język angielski 50,2% 56,3% 6,0 pkt proc.
język polski 62,0% 66,9% 4,9 pkt proc.
matematyka 45% 48,2% 3,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 6,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 21 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.