Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA CÓREK BOŻEJ MIŁOŚCI vs V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIELSKU-BIAŁEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 100%
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 16 | 43,2% Me: 39% · σ: 15,1% · Mo: 38% | 714 | 8 | 13 | 65,1% Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 68% | 118 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 68,7% Me: 68% · σ: 8,8% · Mo: 68% | 138 | 3 | 24 | 79,9% Me: 80% · σ: 12,6% · Mo: 80% | 25 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 35 | 92,5% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 97% | 317 | 9 | 129 | 96,5% Me: 97% · σ: 3,3% · Mo: 97% | 49 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 33 | 82,3% Me: 82% · σ: 12,3% · Mo: 72% | 363 | 7 | 118 | 91,8% Me: 94% · σ: 8,4% · Mo: 97% | 41 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 35 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 473 | 10 | 129 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 217 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 35 | 77,4% Me: 78% · σ: 11,2% · Mo: 72% | 67 | 1 | 134 | 70,6% Me: 71% · σ: 11,2% · Mo: 60% | 375 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 59,5% Me: 60% · σ: 17,7% · Mo: 37% | 351 | 5 | 13 | 57,7% Me: 63% · σ: 17,8% · Mo: 29% | 412 | 7 |
| język polski ustny (M) | 35 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 58 | 3 | 134 | 92,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 51 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 35 | 76,7% Me: 76% · σ: 13,1% · Mo: 70% | 393 | 6 | 134 | 94,4% Me: 96% · σ: 7,0% · Mo: 100% | 11 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 40,8% Me: 47% · σ: 20,7% · Mo: 52% | 598 | 7 | 127 | 66% Me: 68% · σ: 20,1% · Mo: 80% | 71 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA CÓREK BOŻEJ MIŁOŚCI wypada lepiej w 2, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIELSKU-BIAŁEJ w 8.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA CÓREK BOŻEJ MIŁOŚCI | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIELSKU-BIAŁEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 40,8% | 66% | 25,2 pkt proc. |
| biologia | 43,2% | 65,1% | 21,9 pkt proc. |
| matematyka | 76,7% | 94,4% | 17,7 pkt proc. |
| geografia | 68,7% | 79,9% | 11,2 pkt proc. |
| język angielski | 82,3% | 91,8% | 9,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 127 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.