Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA CÓREK BOŻEJ MIŁOŚCI vs ZESPÓŁ SZKÓŁ MEDYCZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM.HANNY CHRZANOWSKIEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 89944)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA CÓREK BOŻEJ MIŁOŚCI

📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 16 43,2% Me: 39% · σ: 15,1% · Mo: 38% 714 8 130 62,2% 🏆 Me: 65% · σ: 17,0% · Mo: 68% 161 3
geografia poziom rozszerzony (M) 7 68,7% 🏆 Me: 68% · σ: 8,8% · Mo: 68% 138 3 28 60,9% Me: 65% · σ: 20,9% · Mo: 73% 272 7
język angielski poziom podstawowy (M) 35 92,5% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 97% 317 9 226 94,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,0% · Mo: 97% 174 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 33 82,3% Me: 82% · σ: 12,3% · Mo: 72% 363 7 198 87,3% 🏆 Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 93% 169 3
język angielski ustny (M) 35 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 473 10 226 92,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 316 8
język polski poziom podstawowy (M) 35 77,4% 🏆 Me: 78% · σ: 11,2% · Mo: 72% 67 1 228 75,5% Me: 77% · σ: 11,1% · Mo: 80% 114 2
język polski poziom rozszerzony (M) 12 59,5% Me: 60% · σ: 17,7% · Mo: 37% 351 5 45 68,7% 🏆 Me: 69% · σ: 16,0% · Mo: 69% 152 2
język polski ustny (M) 35 91,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 58 3 228 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 352 11
matematyka poziom podstawowy (M) 35 76,7% Me: 76% · σ: 13,1% · Mo: 70% 393 6 228 78,4% 🏆 Me: 80% · σ: 15,0% · Mo: 90% 330 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 8 40,8% Me: 47% · σ: 20,7% · Mo: 52% 598 7 68 42,9% 🏆 Me: 44% · σ: 22,5% · Mo: 46% 536 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA CÓREK BOŻEJ MIŁOŚCI wypada lepiej w 3, a ZESPÓŁ SZKÓŁ MEDYCZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM.HANNY CHRZANOWSKIEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII w 7.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA CÓREK BOŻEJ MIŁOŚCI ZESPÓŁ SZKÓŁ MEDYCZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM.HANNY CHRZANOWSKIEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII Różnica
biologia 43,2% 62,2% 19,0 pkt proc.
język polski 59,5% 68,7% 9,2 pkt proc.
geografia 68,7% 60,9% 7,8 pkt proc.
język polski 91,7% 84,4% 7,4 pkt proc.
język angielski 82,3% 87,3% 4,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 130 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.