Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W BOCHNI, UL. KRAKOWSKA 20 czy TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOCHNI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bochnia | Zdawalność: 86,3%
📍 Bochnia | Zdawalność: 92,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 13 | 30,5% Me: 28% · σ: 11,2% · Mo: 20% | 1712 | 5 | 6 | 29,2% Me: 19% · σ: 20,5% · Mo: 18% | 1819 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 124 | 66,2% Me: 75% · σ: 25,5% · Mo: 93% | 2907 | 5 | 67 | 62,7% Me: 68% · σ: 24,7% · Mo: 92% | 3272 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 72 | 60,9% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 65% | 2262 | 5 | 27 | 56,6% Me: 55% · σ: 22,9% · Mo: 38% | 2723 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 124 | 75,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2184 | 5 | 67 | 73,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2479 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 124 | 55,8% Me: 54% · σ: 14,1% · Mo: 50% | 1937 | 5 | 67 | 54,9% Me: 55% · σ: 14,2% · Mo: 57% | 2064 | 6 |
| język polski ustny (M) | 124 | 61,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2771 | 7 | 67 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2138 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 124 | 53,8% Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 38% | 1780 | 5 | 67 | 54,9% Me: 54% · σ: 20,2% · Mo: 54% | 1674 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOCHNI ma wyższą zdawalność ogólną (92,5% vs 86,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W BOCHNI, UL. KRAKOWSKA 20 wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOCHNI w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W BOCHNI, UL. KRAKOWSKA 20 | TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W BOCHNI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 61,2% | 66,2% | 4,9 pkt proc. |
| język angielski | 60,9% | 56,6% | 4,3 pkt proc. |
| język angielski | 66,2% | 62,7% | 3,5 pkt proc. |
| język angielski | 75,5% | 73,1% | 2,3 pkt proc. |
| geografia | 30,5% | 29,2% | 1,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 4,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 124 osób w szkole A i 67 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.