Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: UNIWERSYTECKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TORUNIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Toruń | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 76% Me: 77% · σ: 10,0% · Mo: 83% | 19 | 1 | 31 | 67,6% Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: 55% | 78 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 47 | 82,1% Me: 85% · σ: 14,3% · Mo: 92% | 1 | 1 | 22 | 64,2% Me: 63% · σ: 16,6% · Mo: 43% | 78 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 23 | 70,0% Me: 70% · σ: 18,1% · Mo: 70% | 48 | 2 | 40 | 68,6% Me: 72,5% · σ: 20,4% · Mo: 67% | 53 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 13 | 85,6% Me: 88% · σ: 11,7% · Mo: 90% | 6 | 1 | 39 | 64,7% Me: 68% · σ: 18,9% · Mo: 68% | 200 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 10 | 74,6% Me: 75% · σ: 20,5% · Mo: 100% | 51 | 2 | 5 | 84% Me: 78% · σ: 9,6% · Mo: -% | 12 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 68,8% Me: 71% · σ: 21,2% · Mo: -% | 24 | 1 | 11 | 57,1% Me: 50% · σ: 22,4% · Mo: 50% | 76 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 90 | 96,3% Me: 98% · σ: 4,8% · Mo: 98% | 60 | 2 | 164 | 95,1% Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 97% | 146 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 73 | 93,8% Me: 97% · σ: 6,6% · Mo: 97% | 9 | 1 | 151 | 87,8% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 97% | 147 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 89 | 98,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 28 | 2 | 164 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 373 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 97 | 78,7% Me: 80% · σ: 11,9% · Mo: 85% | 48 | 1 | 167 | 70,7% Me: 70% · σ: 11,2% · Mo: 68% | 374 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 79,1% Me: 83% · σ: 19,4% · Mo: 83% | 29 | 1 | 25 | 49% Me: 54% · σ: 24,7% · Mo: 54% | 725 | 6 |
| język polski ustny (M) | 97 | 90,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 78 | 1 | 167 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 533 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 97 | 94,6% Me: 96% · σ: 6,3% · Mo: 100% | 9 | 1 | 167 | 85,7% Me: 90% · σ: 13,6% · Mo: 100% | 119 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 70,4% Me: 74% · σ: 16,7% · Mo: 68% | 37 | 2 | 104 | 56,8% Me: 58% · σ: 22,6% · Mo: 66% | 196 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 87,6% Me: 92% · σ: 11,5% · Mo: 92% | 3 | 1 | 18 | 68,1% Me: 73% · σ: 16,1% · Mo: 52% | 122 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, UNIWERSYTECKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 14, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TORUNIU w 1.
| Przedmiot | UNIWERSYTECKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TORUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 79,1% | 49% | 30,1 pkt proc. |
| geografia | 85,6% | 64,7% | 20,9 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 87,6% | 68,1% | 19,5 pkt proc. |
| chemia | 82,1% | 64,2% | 17,9 pkt proc. |
| matematyka | 70,4% | 56,8% | 13,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 25 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.