Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PIOTRA SKARGI W PUŁTUSKU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Pułtusk | Zdawalność: 98,8%
📍 Pułtusk | Zdawalność: 94,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 30 | 49,0% Me: 51% · σ: 17,6% · Mo: 38% | 500 | 1 | 17 | 34,5% Me: 33% · σ: 9,7% · Mo: 27% | 1055 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 54,1% Me: 53% · σ: 17,5% · Mo: 53% | 462 | 1 | 33 | 39,9% Me: 28% · σ: 25,1% · Mo: 10% | 1047 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 161 | 87,5% Me: 93% · σ: 15,6% · Mo: 97% | 748 | 1 | 37 | 78% Me: 85% · σ: 18,2% · Mo: 97% | 1624 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 148 | 77,0% Me: 82% · σ: 19,1% · Mo: 97% | 721 | 1 | 29 | 58,7% Me: 58% · σ: 23,3% · Mo: 38% | 2496 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 161 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 638 | 1 | 37 | 61,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3804 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 163 | 64,3% Me: 67% · σ: 14,9% · Mo: 52% | 918 | 1 | 37 | 51,6% Me: 48% · σ: 17,1% · Mo: 42% | 2487 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 76 | 56,5% Me: 54% · σ: 19,8% · Mo: 46% | 446 | 2 | 12 | 73,9% Me: 77% · σ: 14,3% · Mo: 86% | 73 | 1 |
| język polski ustny (M) | 163 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 55 | 1 | 37 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1392 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 163 | 69,3% Me: 70% · σ: 19,9% · Mo: 48% | 758 | 1 | 37 | 62,2% Me: 60% · σ: 24,2% · Mo: 26% | 1159 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 56,1% Me: 64% · σ: 27,5% · Mo: 50% | 205 | 1 | 7 | 26,3% Me: 34% · σ: 16,5% · Mo: 2% | 1111 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 59,8% Me: 57% · σ: 16,1% · Mo: -% | 225 | 1 | 5 | 16% Me: 12% · σ: 9,9% · Mo: -% | 954 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PIOTRA SKARGI W PUŁTUSKU ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 94,6%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PIOTRA SKARGI W PUŁTUSKU wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PIOTRA SKARGI W PUŁTUSKU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 59,8% | 16% | 43,8 pkt proc. |
| matematyka | 56,1% | 26,3% | 29,8 pkt proc. |
| język angielski | 88,8% | 61,2% | 27,6 pkt proc. |
| język polski | 92,2% | 72,3% | 19,8 pkt proc. |
| język angielski | 77,0% | 58,7% | 18,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.